Na co zwracać uwagę przed nawiązaniem współpracy z projektantem wnętrz?

architekt wnętrzaGdy planujemy remont mieszkania nie możemy ograniczyć się wyłącznie do zgromadzenia niezbędnych w tym celu funduszy. Duże znaczenie powinien mieć dla nas również pomysł na to, jak zaaranżować jego wnętrze. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, aby podołać temu zadaniu, nie powinniśmy rezygnować z możliwości, jakie otwiera przed nami architekt wnętrz. Zazwyczaj jest to osoba wyjątkowo kreatywna, możemy więc liczyć nie tylko na ciekawy projekt, ale i na jego wizualizację. Oczywiście, nie wszystkie osoby uważające się za specjalistów w tej dziedzinie są nimi w rzeczywistości, warto więc zwrócić uwagę na kilka wytycznych pozwalających nam na wybór specjalisty naprawdę wartościowego. W pierwszej kolejności powinniśmy mieć na uwadze to, że dobre są osoby polecane nam przez znajomych, którzy remont mieszkania mają już za sobą.

Nie bez znaczenia jest jednak również strona internetowa architekta. Pozwala ona na zapoznanie się z wizualizacjami i zrealizowanymi wcześniej projektami, a dzięki temu umożliwia uzyskanie odpowiedzi na pytanie o to, czy rzeczywiście mamy do czynienia ze specjalistą, którego praca spełni nasze oczekiwania. Nie zapominajmy też o tym, że kreatywność nie zda się na wiele, jeśli nie będzie jej wspierało odpowiednie wykształcenie. Najlepiej, aby był to dyplom ukończenia studiów wyższych na ASP na wydziale Architektura Wnętrz, choć nie do pogardzenia są również dyplomy osób, które zostały absolwentami Architektury Ogólnej.

wybór architekta wnętrzI sama wiedza teoretyczna nie zdaje się jednak na wiele, przed skorzystaniem z usług architekta wnętrz warto więc zapytać go o doświadczenie w projektowaniu. Pamiętajmy też, że dekoratorstwo wcale nie jest tożsame z architekturą, a przekonywanie nas o czymś przeciwnym jest próbą wprowadzenia nas w błąd. Pewną wskazówką niech będzie dla nas również zachowanie architekta, oczekuje się od niego wiem, że będzie skupiał się na potrzebach klienta, a nie wyłącznie na własnych wizjach. Jeśli więc architekt nie stara się zdobyć podstawowych informacji o rodzinie, dla której ma zaaranżować przestrzeń, najlepiej jak najszybciej zrezygnować ze współpracy z nim. Dobrze jest też zaufać osobie kontaktowej, tak nam, jak i architektowi łatwiej będzie bowiem negocjować szczegóły projektu. Nie można zapominać i o tym, że choć dobry architekt nie kieruje się wyłącznie funduszami, mamy prawo oczekiwać od niego, że będzie brał pod uwagę to, jakie są nasze możliwości finansowe.

Powiązane artykuły

Dobra aranżacja wnętrz
Warto zatroszczyć się o solidną aranżację naszego wnętrza.W końcu zabieg ten wykonujemy raz na dłuższy czas, a chcielibyśmy przecież dobrze czuć się swoich czterech ścianach.
Jaki wystrój wybrać?

Wszystko zależy od Twoich upodobań - jedni wybiorą styl prowansalski, gdyż dobrze czują sie w jasnych, przytulnych wnętrzach. Z kolei inni postawią na nowoczesność i minimalizm, gdyż wolą podążać za nowymi trendami.

Kiedy zatrudnić architekta wnętrz?

Jeżeli sami nie mamy pomysłu na urządzenie mieszkania, bądź zwyczajnie nie mamy na to czasu warto zdać się na pomoc fachowca. Dodatkowym autet zatrudnienia takiej osoby jest fakt, iż może ona prowadzić nadzór wykonawczy przy....

Dobre porady

W naszych artykułach odnajdziesz praktyczne porady odnośnie zatrudniania architektów wnętrz - na co zwrócić uwagę, aby nie zatrudnić amatora, czego unikać itd.