Nowoczesny projekt wnętrza - modna biel

białe wnętrzeMinimalizm nastawiony na użyteczność lubi biel. Pozwala ona na podkreślanie prostoty rozwiązań, maksymalnego wykorzystania dostępnej przestrzeni oraz usunięcia wszystkiego, co nie jest potrzebne dla wypełnienia przez pomieszczenia ich funkcji. Nie musi to wcale oznaczać, że uzyskamy sterylny efekt, czego przykładem może być ten projekt. Stworzono go z myślą o nowoczesnej przestrzeni życiowej dla pary młodych ludzi. Koniecznie musiała tu być cegła na ścianach, wygodna kanapa i duży stół na rodzinny obiad w przestronnej jadalni. Projektantki musiały stworzyć komfort w wąskich pomieszczeniach. I udało im się to. Projekt objął salon z kuchnią, łazienkę i dwa pokoje. Dominuje biel ocieplona drewnem.

Biel złamana cegłą

W korytarzu na pierwszy plan wysuwa się cegła na ścianie. Kontrastuje ona z bielą wpisującą korytarz w resztę mieszkania, którego centrum jest podłużny salon. Jest połączony z kuchnią i pełni rolę pokoju dziennego. Przedłużenie jednej ze ścian pozwoliło na uzyskanie wzorowej ergonomii w kuchni.

Biel w salonie, biel w kuchni

Salon z kuchnią jest połączony w sposób, który daje pierwszeństwo strefie przebywania nad strefą przygotowywania posiłków. Rozdzielenie następuje za pomocą odpowiednio dobranej półki. Kuchnia jest ukryta poprzez gładkie, białe powierzchnie, ale nie są one nudne, gdyż bryły zyskały dynamiczne kształty. Wyraźnie widać podział na konkretne strefy w tym pomieszczeniu. Mamy strefę przygotowania, strefę gotowania i strefę spożywania wydzielone poprzez odpowiednie ustawienie sprzętów. Na tle salonu wyraźnie wyróżnia się sofa z oparciem, ale przełamaniem kolorystycznym są dopiero długie zasłony z ciemnego materiału.

nowoczesny projekt wnętrzaPrzestrzeń dobrych pomysłów

Nieustawne, wąskie przestrzenie zmusiły projektantki do wykorzystania każdego skrawka miejsca. Wydłużenie ścian u ułatwiło planowanie kuchni i dodatkowo umożliwiło stworzenie pomieszczenia gospodarczego wpisanego w ciąg korytarza. Łazienka nie wyróżnia się na tle reszty pomieszczeń. Położony w niej wyrazisty gres zapewnia jej oryginalny charakter i dobrze komponuje się z miejscem zwalnianym przez zabudowywanie łazienkowych sprzętów. Warto zwrócić uwagę na minimalistyczne sanitariaty, które podkreślają zafiksowanie całej przestrzeni na użyteczności.

Powiązane artykuły

Dobra aranżacja wnętrz
Warto zatroszczyć się o solidną aranżację naszego wnętrza.W końcu zabieg ten wykonujemy raz na dłuższy czas, a chcielibyśmy przecież dobrze czuć się swoich czterech ścianach.
Jaki wystrój wybrać?

Wszystko zależy od Twoich upodobań - jedni wybiorą styl prowansalski, gdyż dobrze czują sie w jasnych, przytulnych wnętrzach. Z kolei inni postawią na nowoczesność i minimalizm, gdyż wolą podążać za nowymi trendami.

Kiedy zatrudnić architekta wnętrz?

Jeżeli sami nie mamy pomysłu na urządzenie mieszkania, bądź zwyczajnie nie mamy na to czasu warto zdać się na pomoc fachowca. Dodatkowym autet zatrudnienia takiej osoby jest fakt, iż może ona prowadzić nadzór wykonawczy przy....

Dobre porady

W naszych artykułach odnajdziesz praktyczne porady odnośnie zatrudniania architektów wnętrz - na co zwrócić uwagę, aby nie zatrudnić amatora, czego unikać itd.