W poszukiwaniu dobrego projektanta wnętrz

dobry architekt wnętrzaKorzystanie z usług biura projektowego oraz samodzielne wybieranie solidnego projektanta wnętrz po to, aby skorzystać z jego pomocy cieszy się obecnie coraz większą popularnością. Bardzo często nie jesteśmy w stu procentach pewni, jak powinien wyglądać nasz dom, naturalne wydaje się więc oczekiwanie, że otrzymamy pomoc odnoszącą się tak do zakupu materiałów, jak i wyboru upiększających dom detali. Nie powinniśmy jednak zapominać o tym, że nie wszystkie osoby przedstawiające się jako architekci wnętrz są nimi w rzeczywistości, a tym samym nie wszystkie zasługują też na to, aby okazywać im zaufanie. Trudno uciec więc od pytania, jak nie dać się oszukać. Jeden z pierwszych dylematów, przed którymi stajemy dotyczy tego, czy zdecydować się na samodzielnego wykonawcę, czy też na skorzystanie ze wsparcia, jakiego jest w stanie udzielić nam biuro projektowe.

Tak w jednym, jak i w drugim przypadku możemy mówić o wadach i zaletach, kluczowe znaczenie powinna mieć przy tym jakość oferowanych nam usług i przedstawione nam warunki cenowe. Tu zresztą warto wspomnieć o tym, że zależności pomiędzy jakością i ceną nie są tak oczywiste, jak mogłoby się to nam wydawać, nie warto więc dawać im wiary już na pierwszy rzut oka. Nietrudno domyślić się, że wybór projektanta nie powinien być przypadkowy, a co za tym idzie, warto poświęcić mu nieco czasu. Pierwszym krokiem jest analiza katalogów ofert, sporym ułatwieniem powinno być przy tym dla nas to, że wspomniany katalog bez trudu znajdziemy w Internecie.

jak zaprojektować wnętrzeCzęsto okazuje się, że już na tym etapie znajdziemy rozwiązanie idealne. Analizując oferty nie koncentrujmy się zresztą wyłącznie na samych biurach projektowych, propozycje samodzielnych wykonawców będących niejednokrotnie absolwentami ASP również mogą bowiem okazać się wyjątkowo wartościowe. Pomocne okazują się przy tym niezależne fora, okazuje się bowiem, że często można znaleźć na nich opinie nawet o tych architektach wnętrz, którzy nam samym nie byli do tej pory znani. Nie obawiajmy się też spotkań w cztery oczy z osobami, których projekty nam się spodobały. W czasie ich trwania możemy dowiedzieć się wiele na temat architekta wnętrz, mamy też szansę na zyskanie informacji na temat tego, jaki jest jego stosunek do klientów i ich potrzeb. Nigdy nie podpisujmy też umowy z architektem bez zapoznania się z jej szczegółami szczególną uwagę zwracając na te jej punkty, które mówią o ewentualnych karach za niedopełnienie warunków zawieranego porozumienia. Pozwoli nam to na uniknięcie wielu niemiłych niespodzianek w przyszłości.

Powiązane artykuły

Dobra aranżacja wnętrz
Warto zatroszczyć się o solidną aranżację naszego wnętrza.W końcu zabieg ten wykonujemy raz na dłuższy czas, a chcielibyśmy przecież dobrze czuć się swoich czterech ścianach.
Jaki wystrój wybrać?

Wszystko zależy od Twoich upodobań - jedni wybiorą styl prowansalski, gdyż dobrze czują sie w jasnych, przytulnych wnętrzach. Z kolei inni postawią na nowoczesność i minimalizm, gdyż wolą podążać za nowymi trendami.

Kiedy zatrudnić architekta wnętrz?

Jeżeli sami nie mamy pomysłu na urządzenie mieszkania, bądź zwyczajnie nie mamy na to czasu warto zdać się na pomoc fachowca. Dodatkowym autet zatrudnienia takiej osoby jest fakt, iż może ona prowadzić nadzór wykonawczy przy....

Dobre porady

W naszych artykułach odnajdziesz praktyczne porady odnośnie zatrudniania architektów wnętrz - na co zwrócić uwagę, aby nie zatrudnić amatora, czego unikać itd.