Współpraca z architektem wnętrz - najważniejsze informacje

jak wybrać projektanta wnętrzPytanie o to, kiedy możemy pozwolić sobie na współpracę z projektantem wnętrz pojawia się coraz częściej, zadają je sobie przy tym nie tylko osoby, które decydują się na zakup nowego mieszkania, ale i te, które chcą wyremontować wnętrza służące im przez wiele lat. Często obawiamy się, że koszt współpracy z taką osobą może okazać się zbyt wysoki, warto więc uświadomić sobie, że pomoc architekta nie jest już dziś żadnym luksusem. Jeśli zastanawiamy się nad tym, czy mamy do czynienia z rozwiązaniem wartościowym i z naszego punktu widzenia, powinniśmy wzbogacić naszą wiedzę na temat architektów wnętrz. Ich wybór nie jest prosty, warto więc przeanalizować przynajmniej kilka ofert i spotkać się z ich autorami. Coraz częściej mówi się zresztą o tym, że na krok taki należy zdecydować się już na etapie budowy domu lub mieszkania, już plan lokalu może bowiem zwrócić uwagę architekta na niedoskonałości projektu.

Oko fachowca jest bystrzejsze niż oko laika, istnieje więc ryzyko, że my potrzebowalibyśmy znacznie więcej czasu na odkrycie jego minusów. Często okazuje się przy tym, że jeszcze na etapie budowy w projekcie można wprowadzić kilka zmian zasugerowanych przez architekta, wyburzenie ścianki działowej i przesunięcie kontaktów może być więc znacznie mniej kosztowne. Dobry architekt powinien być zresztą naszym sprzymierzeńcem bez względu na to, na jakim etapie znajdują się prace nad przyszłym wyglądem naszego mieszkania. Wspiera nas wówczas, gdy sami nie wiemy, jakie rozwiązanie będzie najbardziej atrakcyjne, a jednocześnie pomaga nam w realizowaniu naszych własnych wizji.

kiedy zainwestować w projektanta wnętrzJedną z najważniejszych cech dobrego architekta wnętrz jest umiejętność słuchania klienta i szybkiego reagowania na jego sugestie. Wymaga się od niego jednak także znajomości rynku i obeznania w najnowszych trendach. Idealna jest sytuacja, w której architekt działa w tej samej okolicy, w której my mieszkamy. Możemy liczyć na to, że będzie dyspozycyjny, a dotarcie na spotkanie z nami nie zajmie mu wiele czasu. Gdy nie wiemy, jak go znaleźć, możemy skorzystać ze wsparcia ze strony Internetu. Pozwala on nie tylko na znalezienie osób cieszących się dużym zaufaniem ze strony klientów, ale i na zapoznanie się z przygotowaną przez nie ofertą. Nie warto słuchać również tych osób z naszego otoczenia, które postrzegają współpracę z projektantem jako inwestycję, która niepotrzebnie obciąża nasz budżet. Wcale nie musi tak być, charakterystyczna dla architekta dobra znajomość rynku przyczynia się bowiem do tego, że jest nam w stanie zaproponować korzystne warunki handlowe i rabaty w wielu firmach i sklepach.

Powiązane artykuły

Dobra aranżacja wnętrz
Warto zatroszczyć się o solidną aranżację naszego wnętrza.W końcu zabieg ten wykonujemy raz na dłuższy czas, a chcielibyśmy przecież dobrze czuć się swoich czterech ścianach.
Jaki wystrój wybrać?

Wszystko zależy od Twoich upodobań - jedni wybiorą styl prowansalski, gdyż dobrze czują sie w jasnych, przytulnych wnętrzach. Z kolei inni postawią na nowoczesność i minimalizm, gdyż wolą podążać za nowymi trendami.

Kiedy zatrudnić architekta wnętrz?

Jeżeli sami nie mamy pomysłu na urządzenie mieszkania, bądź zwyczajnie nie mamy na to czasu warto zdać się na pomoc fachowca. Dodatkowym autet zatrudnienia takiej osoby jest fakt, iż może ona prowadzić nadzór wykonawczy przy....

Dobre porady

W naszych artykułach odnajdziesz praktyczne porady odnośnie zatrudniania architektów wnętrz - na co zwrócić uwagę, aby nie zatrudnić amatora, czego unikać itd.